< Zpět (storno)

Názory - čajovna - Čajovna U zámku

Názor na který reagujete
        Bira - „Čajovna nejblíže Kanady“
Již samotné město Jindřichův Hradec je kouzelné. V jeho historické části, kousek od zámku ve starém průchodu v rohu náměstí Míru, najdete neméně kouzelnou čajovnu U zámku. Je to jedna místnost asi velmi starého domu, rozdělená na dvě části. Hned proti vchodu je pult čajovníků a obchůdku. Ten funguje v letní turistické sezóně i před čajovnou. Vpravo za vchodem je stolek s pohodlným posezením na pohovkách. Indickým závěsem je částečně oddělen druhý, větší prostor čajovny. Před vstupem sem se zouvá. Okolo zdí nízké lavice, u nich čtyři velké nízké kulaté dřevěné stoly. V jednom růžku ještě křeslo pod lampou, dále nízká sedátka. Na zemi koberec, na zdi krásné slunce na indické látce a různé obrázky. Nechybí knihovnička a stolní hry. Vzadu je ještě koutek pro vodní dýmku.
Čajovna funguje více jak sedm let. Přibližně první polovinu své existence byla v krišna-stylu, s čímž souvisela i nabídka víceméně bylinkových čajů apod. Nynější nabídka čajíků v pěkně provedeném ručně psaném čajlístku je široká, myslím že každý v něm najde „svého favorita“. Kvalita čajů? Podle mne čím dál lepší. Jsou připravovány pečlivě a s láskou.
Také čajovník (zároveň asi i majitel) je milý a zjevně oddaný čaji a čajovně. Hudba hraje většinou world a podobně, tedy nekomerční, až na výjimky příjemná.
Při našich letních návštěvách jsme zde prožili krásné chvíle, což mne také přimělo napsat tento příspěvek.
Až se třeba někdy budete toulat nedalekou „Českou Kanadou“, tak se stavte v Jindřichově Hradci v čajovně U zámku, nebudete zklamáni.
Vaše reakce
antispam: Napište číslici tři plus jedna
název:
text:
přezdívka: e-mail:
  • Přidávat je možné názory, reakce na tuto čajovnu či obchod, ostatní mohou být správcem databáze odstraněny.
    Čajík 2.8 beta <> PHP 5.6.40-0+deb8u11 & MySQL 5.5.62-0+deb8u1 <> Poslední změna: 12.03.2016 <> MSIE 800×600 nahoru ^^^