< Zpět (storno)

Názory - čajovna - Čajovna pod Stromem čajovým

Názor na který reagujete
        host - rodinná čajovna, kde mají nejlepší čaj a v dýmce penicilin
Celkový dojem:
Čajovna, kterou nejlépe vystihují pojmy upřímnost a lidskost. Tento podnik s letitou tradicí si na nic nehraje. Je esencí otevřelého, poctivého přístupu s nádechem devadesátých let. Takových podniků, jako je tato čajovna, je poskrovnu. A je to škoda.

Způsob hodnocení (* = míra kvality, více je lépe):
* žádná nebo mizerná
** akceptovatelná
*** standartní, plně dostatečná
**** nadstandartní
***** famózní

atmosféra: ***** (skvělá, přátelská atmosféra; čajovna je ideálním místem odpočinku po náročném dni ať už ve škole nebo v práci)
ceny: ***** (symbolické ceny, které nezaznamenaly četné zvyšování nákladů a daní - pravděpodobně nejlepší poměr cena/nabídka jaký je možné v Praze potkat)
dostupnost: **** (rozumně dostupný podnik; několik minut chůze od tramvaje i metra, bonusem je možnost zaparkovat auto přímo před čajovnou - * navíc :)
funkčnost(koncept): ***** (optimálně využitý prostor s četnými útulnými koutky i větší hlavní místností, dobré umístění toalet, prostorná kuchyňka přístupná ze dvou stran)
nabídka: **** (optimální nabídka čajů a dýmek; * za skvělé dýmky s vlastní tabákovou směsi "penicilin")
nápojový lístek: *** (běžný, jednoduchý lístek, který obsahuje vše, co má a nic navíc)
otvírací doba: **** (rozumná)
personál: ***** (uvolněný, pracovitý, slušný a pohodový - ideální pro studentskou a poststudentskou klientelu)
příprava dýmek: ***** (skvělé dýmky, * za dýmku se směsí "penicilin" postavené na tabáku "granátové jablko")
příprava nápojů: *** (rychlá, poctivá, bez ceremonií a rituálů)
přístup k hostům: ***** (ten nejlepší možný)
služby: **** (free wifi, knihy, hry...)
toalety: *** (optimální pro nenáročnou klientelu :o)
úklid: ***** (průběžný; v době mé návštěvy právě pucovali dekorativní klavír; v koutech je občas prach)
vzhled: ***** (nehonosný, skromný, podmanivý - nečekejte luxus, ale domáckou upřímnost, která se nijak nestylizuje)

Celkové hodnocení: ***** (85%)

PS: Pohodová čajovna uchovávající to nejlepší z devadesátých let. Podnik s tradicí. Podnik rodiného typu. Podnik, který má pohnutou historii.

Před dávnými lety se dva staří přátelé rozhodli postavit čajovnu. Jeden byl spoluvlastníkem domu v Mánesově ulici v Praze, druhý dal peníze a množství rukou. Tak vznikla čajovna Pod strmem čajovým na původní adrese. I šel čas a pod čajovnou vznikla zkušebna a pak ve zkušebně vypli proud a nakonec vše zkončilo výběrovým řízením, které přivedlo do prostor původní čajovny nového nájemce a vznikla Vinohradská čajovna. Nový nájemce slíbil odstupné, ale nějak se mu ho nechtělo platit a dodnes nezaplatil. Ale provozovatelé Čajovny pod stromem čajovým se nevzdali a otevřeli v ulici nvou čajovnu se starým názvem a ještě lepším pojetím. Na tomto závěru se shoduje spousta hostů, kteří se do této čajovny rádi vrací. Čajovna si vzala z původního konceptu to nejlepší a především, zachovala skvělé ceny za dobré služby. Musím uznat, že nový podnik působí daleko útulněji, vřeleji a vlídněji. Jakoby ty nesnáze všechny stmelili a obnažili pokoru, se kterou k čaji přistupují. Jeden moudrý čínský muž kdysi na otázku "jaký je ten nejlepší čaj" pravil: "ten, který pijete s přáteli" a dodal "na dobrém místě, v klidu a pohodě se skvělými lidmi chutná každý čaj". Čajovna Pod stromem čajovým nabízí vše, co dobrý čaj potřebuje. Nehledejte raritní kousky ani exklusivní vodní dýmky, ale čaj a dýmku nabídnuté srdcem. Ač osobně jsem náročný klient, prefekcionalista, v této čajovně mě nechává klidným drobný nepořádek i domácky jednoduše vyzdobený prostor, protože ze všeho, z čeho se tato čajovna skládá, čiší upřímnost a pohoda, což je hodnota k nezaplacení.
Vaše reakce
antispam: Napište číslici čtyři plus dvě
název:
text:
přezdívka: e-mail:
  • Přidávat je možné názory, reakce na tuto čajovnu či obchod, ostatní mohou být správcem databáze odstraněny.
    Čajík 2.8 beta <> PHP 5.6.40-0+deb8u11 & MySQL 5.5.62-0+deb8u1 <> Poslední změna: 12.03.2016 <> MSIE 800×600 nahoru ^^^