< Informace o čajovně, obchodu

Názory - čajovna - Čajovna U Zeleného stromu

Zobrazuji 1 - 8  z  8  názorů Přidat nový názor Novější  Zobraz vše  Novější
kdy kdo * názor
04.02.2009 20:03Aredhel1 
skvělá
19.11.2007 13:27Vaerreth 
Úžasné posezeníčko
27.07.2007 14:30Bira 
„Ever green“      - Reagovat -
Čajovnu znám od jejího počátku. Její start byl doslova načasován na dobu, kdy v Písku skončila čajovna Sakura. Už to vypadalo, že do tohoto krásného starobylého města nebudu moci jezdit i do čajovny. Když tu se na Čajíku objevila čajovna U Zeleného stromu.
Hned při první návštěvě mi bylo zřejmé, že zde to může být dobré. Jako první mne zaujal starý malý domek, u kterého jakoby se zčásti zastavila jeho oprava či přestavba. Tak to zde vypadá až dodnes. Nejsem právě vyznavačem nablyštěných fasád, zvláště ne u čajoven. Třeba by to nějak doupravit chtělo, ale je mi sympatické, že z neomítnuté strany domu roste strom, který by mohl někomu překážet, ale zde ho prostě nechali. A možná právě po něm čajovnu pojmenovali.
Kouzelný mi připadá domek uvnitř. Už v chodbičce za vchodem je posezení, kde je menší krb. Funkční jsem ho zatím nezažil, protože sem jezdím skoro vždy v létě. Dozadu se jde do království čajovníků, rovně do větší místnosti, takové řekl bych světnice jako za starých časů. Je minimálně upravena. Je zde pařez jako stolek u dvou křesel, kulatý dřevěný stůl „klasické“ výšky a u něho židle. Pod oknem je sezení na podlaze, matracích. Co vždy velmi cením a zde mají, je dřevený strop a původní prkenná podlaha.
Letos čajovnu rozšířili o posezení v patře. Z větší místnosti vede chodbička ke dveřím do patra. Tady je jedna místnost, většinou poležení na zemi (koberci) u nízkých stolečků, k tomu ještě jeden stolek s křesly. Zde je to především pro dýmkaře. Čajovna tak nabyla ještě více na zajímavosti. Ovšem čajovníci se více naběhají :-))).
Hned od prvních návštěv mne zaujala nabídka čajů. Rozhodně není povrchní, stejně jako snaha o jejich nejlepší přípravu. Možnost volby verze gaiwan nebo konvička je samozřejmostí. S mými čaji jsem byl vždy spokojen. Dávám si převážně zelené a zvláště poslední dva roky mi připadaly výborné. I když voda zde možná není ideální.
Když se sem vždy po roce vrátím, tak je tu jiný čajovník nebo čajovnice. Převážně byli všichni v naprosté pohodě. Ta „letošní“ dívka byla rychlá a prima, o čaji leccos věděla a ještě hrála mně lahodící muziku. V obou případech se zde rozléhaly tóny z filmů, ke kterým hudbu složil Yann Tiersen. Amelie z Montmartru a Goodbye Lenin. Paráda.
Přeji čajovně U Zeleného stromu (i sobě a všem čajomilům), aby vydržela co nejdéle, když už nemohu použít podezřelý výraz „navždy“. Sem se vždy rád vrátím, pokud to tady bude tak pěkné jako doposud.
Nelibuji si v používání anglických slov, ale tohle se mi sem hodí: ať je ever green neboli stále zelená. Stejně jako vedle rostoucí strom.
15.11.2006 20:51fox 
:-)
17.05.2006 16:45fox 
:-)
30.12.2004 11:16Medulienka 
Čajový ostrov pohody
26.07.2004 09:50Emilly 
Milé překvapení
22.07.2004 21:55MístoKrveČaj4 
čaj pro upíry

UPOZORNĚNÍ: veškeré příspěvky na webu Čajík vyjadřují názory čtenářů. Webmaster neodpovídá za jejich obsah. Vyhrazuje si ale právo odstraňovat ty příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem nebo urážlivé či vulgární anebo se zjevným úmyslem někoho poškodit.

(*) - Počet reakcí na uvedený názor


Čajík 2.8 beta <> PHP 5.6.30-0+deb8u1 & MySQL 5.5.54-0+deb8u1 <> Poslední změna: 12.03.2016 <> MSIE 800×600 nahoru ^^^