< Informace o čajovně, obchodu

Názory - čajovna - Čajovna Kira

Zobrazuji 1 - 9  z  9  názorů Přidat nový názor Novější  Zobraz vše  Novější
kdy kdo * názor
14.12.2007 22:01Mahulka 
Kira vs. Bludný kámen
27.04.2007 22:06Taffey7 
Čajovna? Ani náhodou.      - Reagovat -
Že je Kira dobrá čajovna může napsat jen člověk, který jinou čajovnu nezná. Stačí, když si zajde do čajovny ve Frýdku a hned zjistí, že Kira nemá s čajovnou vůbec nic společného. Dnes, tedy 27.dubna 2007 jsem měl ve městě hodinu čas a tak jsem si řekl, že uteču klokotu města a dám si dobrý čaj. Jakožto opravdový milovník čajů, vždyť má čajová zásoba doma pro mé vlastní použití je vždy min.30 druhů čajů v celkové hodnotě velmi přes deset tisíc, takže nejsem žádné ořezávátko, co se tohoto sortimentu týče, jsem byl nemile překvapen prachbídnou nabídkou. Považte, že třeba z oolongů měli v nabídce jen tři druhy. To je nevídané. Tak jsem si objednal můj oblíbený Dung Ti. U těchto sort je první nálev vždy slabší kvality, to víte, než se kuličky roztáhmou, chvíli to trvá. Ale druhý nálev by už měl být dostatečně kvalitní aby člověk mohl poznat, co vlastně pije. Při prvním doušku jsem měl pocit, že piju horkou vodu. Nakonec jsem došel k závěru, že čaj, který mi obsluha připravila nebyl Dung Ti ale Pai Mu Tan. I když to obsluha popřela, bylo to nad slunce jasnější. Nějakých 2,5g na deci vody tam absolutně nikoho nezajímalo. Odhaduji, že na konvičku o obsahu 1/4 litru obsluha použila dva gramy srolovaných lístků. Za 65 Kč jsem si tedy představoval jiné pošušňáníčko. Obsluha chodila v džínách a černém tričku. Ne, že by se mi to normálně nelíbilo, vždyť tak chodím taky, ale do čajovny by se přece jen hodilo něco oduševnělejšího. Korunu celému mému pobytu v podzemí nasadili študáci, kteří kouřili vodní dýmky, což mi normálně taky nevadí ale výrazné aroma aromatizovaných tabáků naprosto jednoznačně přebilo vůně čajů a tak, kdybych si poručil Pigi čaj v sáčku za deset kaček, byl bych na tom asi lépe. Ale ani ty dýmky by mi nevadily. Ale věčné telefonování mobilními telefony, věčné vyzvánění a hlavně fotografování s bleskem degradovalo čajovnu na prachsprostou nálevnu páté cenové skupiny. Už tam nepůjdu. Zlatý Marek Langer, svého času čajovník v čajovnách Bludný kámen a U konvičky. Ten měl v čajovně vždy pořádek a dělal skvělý čaj. Od doby, co se čajům přestal profesionálně věnovat není v Opavě nikdo, kdo by byl schopen připravit čaj tak, jak si tento inteligentní nápoj zaslouží.
23.07.2007 10:47Klarisa 
     Re: Čajovna? Ani náhodou.
13.07.2007 08:04sherki1 
     Re: Čajovna? Ani náhodou.
12.07.2007 21:24Ginger3 
     Re: Reakce na: Čajovna? Ani náhodou.      - Reagovat -
Doufám, hmm...Taffey, že ti nebude vadit, když budu reagovat na tvůj názor z 27.4.2007, který se týká Kiry a i kdyby ti to vadilo, je mi to upřímně úplně jedno.
Chodím do Kiry velmi často a můžu říct, že je to výborná čajovna. Znám i slečny,které tam obsluhují- občas tam jsem jako obsluha i já- a ty se vyznají v práci,kterou dělají,takže je opravdu nemožné, aby ti místo Dung Ti dali Pai Mu Tan. Nejsi sám, kdo se vyzná v čajích a to,že máš doma 30 druhů čajů za deset tisíc-mimochodem,koho to zajímá- tě neopravňuje k tomu, abys zaměstnance Kiry zpochybňoval a házel tak na čajovnu špínu.
Co se týká oblečení, ve kterém obsluhujeme, upřímně to je taky naše věc. Nevím, proč bychom měly chodit v oblečení, ve kterém se necítíme dobře, ale samozřejmě to můžeme změnit a oblékat se trochu...jaks to napsal, oduševněleji.
Ano, co se týká vodních dýmek, ty určitě mají i v čajovně ve Frýdku. Navíc jsi tam byl zrovna v pátek, což je den, kdy je nabito ve všech podnicích a ani Kira není vyjímkou. Pokud si chceš užít vůni čaje, tak si ho udělej doma nebo přijď do Kiry někdy přes týden, když nebude tak plno. Ale ty jsi vlastně napsal,že už tam nepůjdeš, takže tam klidně nechoď, my si z toho žíly řezat nebudeme.
Závěrem chci říct, že je Kira opravdu skvělá a jelikož se i já v čajích vyznám, můžu říct, že je tam dělají velmi dobře a pečlivě. Kira rozhodně není žádná prachsprostá nálevna páté cenové skupiny a to, že se tam někdo fotí, zřejmě vypovídá o tom, že se mu tam líbí a chce mít na pobyt zde vzpomínky.
Takže to bude vše, co ti k tomu řeknu.
01.11.2007 13:14Taffey2 
          Re: Re: Reakce na: Čajovna? Ani náhodou.      - Reagovat -
Hele, Zázvore, Ty sis, evidentně, vzal, z mého článku, jen to, co Ti právě vyhovovalo. To jsou opravdu šílené názory, co tu prezentuješ. Když bych to zobecnil, tak by Ti vůbec nevadilo, kdyby chirurg, který by Ti řezal slepé střevo, přišel v zahnojených manšestrákách jen proto, že rád maká doma na zahradě a v manšestrákách se cítí nejlíp. Tak to jsi fakt třída. Každé kouření v čajovně je proti jejímu duchu, alespoň tomu, jak čajovny vnímáme v Česku. Je to stejně devastující, jako podávání kávy v tetéž místnosti. V tomto punktu musím konstatovat, že evidentně nejsi žádný čajomilec ale jen člověk, který se, jakýmsi řízením osudu, dostal do společnosti, které se v čajovnách líbí. Ale mezi to, že se někomu líbí atmosféra čajoven a mezi opravdového milovníka čaje osobně odmítám dávat rovnítko, zřejmě na rozdíl od Tebe. Mimochodem, taky je velký rozdíl v hluku, který v čajovně je. Bude-li tam banda lidí hlasitě se bavících, nahlas se smějících každé hovadině, bude-li tam neustále někomu zvonit mobil a on pak do něj bude dlouho hlasitě mluvit, pokud se tam bude tato parta lidí neustále dokola fotografovat za použití blesku, je to něco jiného, než když je čajovna plná a lidé se přirozeně baví ale berou v úvahu, že jejich sdělení sousedovi, že včera v noci parádně přefíkl Evku ze třetího ročníku, nikoho jiného kolem nezajímá. A je jen a jen na obsluze, aby těmto lidem, chovajícím se jako dobytek, dala najevo, že takhle ne, přátelé. O úrovně čaje se dále vybavovat nebudu, neb vidím, že každý jsme kvalitativně na jiné úrovni. Jen to, že mi byl oolong zalit vařící vodou, jasně vypovídá o tom, jací jsou v Kiře umělci.
02.12.2007 17:52Ginger 
               Re: Re: Re: Reakce na: Čajovna? Ani náhodou.
06.11.2007 10:52Čajík-info 
               Re: Re: Re: Reakce na: Čajovna? Ani náhodou.      - Reagovat -
Omlouváme se za off-topic, posléze to zde smažeme. Ale chtěli bychom využít toho, že jste zřejmě z Opavy a jiný kontakt na vás nemáme. Zjistili jsme zprávu, že u Vás skončila čajovna "U konvičky" a na stejné adrese je nový podnik čajovna "Slunce". Je zaměřena na gaye, ale to není příliš podstatné, důležité jsou pro Čajík údaje, zdali se tam podává sypaný čaj a pak maximum kontaktů (tel,mob,mail,web) a otvírací doba. Pokud to bude možné, prosíme, ověřte a napište nám na cajikinfo@centrum.cz. Za Čajík děkujeme.
05.01.2007 21:13Aklora 
Kira je super
07.10.2006 13:23kačulka 
kačulka
02.04.2006 13:42Cissa3 
Kira is the best
14.02.2006 12:35MeGab7 
Čajovna nebo kuřárna?
11.12.2005 10:59Peťka2 
Kira je nejlepší čajka v Opavě
16.08.2005 23:20krenik1 
No. 1
13.06.2005 12:10MeGab1 
Malý výběr čajů a draho

UPOZORNĚNÍ: veškeré příspěvky na webu Čajík vyjadřují názory čtenářů. Webmaster neodpovídá za jejich obsah. Vyhrazuje si ale právo odstraňovat ty příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem nebo urážlivé či vulgární anebo se zjevným úmyslem někoho poškodit.

(*) - Počet reakcí na uvedený názor


Čajík 2.8 beta <> PHP 5.6.30-0+deb8u1 & MySQL 5.5.54-0+deb8u1 <> Poslední změna: 12.03.2016 <> MSIE 800×600 nahoru ^^^