< Informace o čajovně, obchodu

Názory - čajovna - Čajový klub U Starého Mistra

Zobrazuji 1 - 15  z  49  názorů Přidat nový názor Novější  Zobraz vše  Novější
kdy kdo * názor
24.04.2009 13:16Alexka 
Ochutnáka v neotéke
08.03.2009 18:49Ahiro7 
Hlasování
16.02.2009 04:28neoteahouse 
Nové prostory v Palackého 7
14.02.2009 14:25ahiro11 
Re.Re.re.re..... :o)
08.02.2009 00:41Neotea3 
Stěhujeme se a hledáme nové spolupacovníky
28.12.2008 20:16doubrava1 
Vrchol ještě nenastal.
25.12.2008 23:58Jiří Altior 
Bilance      - Reagovat -
Zdravím všechny čajomily!

Jak vidím, díky Wránovi, se na e-cajovne.net rozjela diskuze o mém podniku. Chtěl bych jen stručně poskytnou několik údajů a pak Vás zase nechat nerušeně debatovat. Sem (na cajik.cz) svůj příspěvek kopíruji proto, abych zodpověděl několik stále probíraných otázek.

1/ Náš obchodní model je odlišný těch stávajících. Předně se zaměřujeme na služby, orientujeme se na dospělou klientelu a hlavně - stále jsme ještě ve vývoji. Ideální chod naší společnosti i jejích provozoven očekávám tak za dva roky. Do té doby se rozhodně nebudeme nudit :o) a stále budeme doplňovat portfólio našich nabízených služeb.

2/ Interiér podniku je možná na české čajovny netypický, ale otázkou je proč. Každý, kdo má rád čaj a navštívil někdy čajový salonek na jakémkoliv měšťanském nebo zámeckém sídle (třeba Zbraslav) má možnost vidět naši inspiraci. Konkrétně: Asijský salonek vychází z interiéru Guan Yin, Teanetu a TeaTao. Takže nic, co nejde v naší zemi pořídit. Doplněn je o pár exeplářů z jiných specializovaných prodejen (Besteco atp.). Evropská část je vybavena od firem Home Interiers, Eastwood a Kolovrat. Každý si do dotyčných podniků můžete skočit cokoliv pořídit a jestli se někomu nebude zdát cena, je to jeho věc. Ikea je levnější a dle mého názoru náležitě méně kvalitní, Ton jsou sprsklé repliky atd. Zde si dovoluji mít svůj kritický pohled na estetiku (jednoduše proto, že jsem si svůj podnik zaplatil). Tolik k výběru interiéru.

3/ Vybavení podniku je od těch nejlepších čajových dodavatelů, co se v ČR nachází. Jelikož zastupujeme značku Mariage Fréres, tak část Evropského porcelánu je od nich z Francie, šálky apod. je z TeaTao (Fleed s.r.o.), Teanetu a GuanYin. Diskutovaná keramika je z 85% z Teanetu. Tvrzení, že je drahá je bohužel pravdivé, ale já jsem její cenu neurčoval. Já jsem chtěl 100 ks vhodné, dobré a kvalitní keramiky a že si jí soused i po slevách cenil takhle je hold realita. V té době tu nebyl nikdo, kdo vozil lepší exempláře. Na cestu do Asie (během stavění) jsem neměl čas a další firmy nevozily to, co jsem pro kvalitní přípravu dobrého čaje potřeboval. Lepší exepláře mám od svého obch. partnera v Číně (CEO WTU), nebo od svého kolegy, co má zisha.cz. Pár explářů je z Amany, Tea Mountain, jeden kousek z Lu Jü atp. Zaměřuji se zásadně a výhradně na kvalitu. Koncvička neni nahodilý tvar, ale promyšlený předmět - a především užitný. Takže by měla držet teplo mezi zálevy, mít optimální tvar pro vhodnou velikost lístku a jeho postupné rozvíjení atd.

4/ Založit čajovnu ve stejné ulici byl nápad vzešlý z mé spolupráce s Teanetem v roce 2005/2006. Později, když se danná spolupráce ukázala příliš jednostranná a neobdržel jsem na odebrané zboží (viz. výše) fakturu, jsem od danného modelu upustil a jdu si svou vlastní cestou. Nicméně slib, že nebudu mít krám, jsem dva roky (možná naivně) poctivě dodržel. Za své chování, ať si každý zodpovídá sám.

5/ Spolupráce s Dobrý čaj je vynikající. Jejich nabídka je skvělá a po téměř roce spolupráce nemůžu než chválit. Máme hodně blízkou obchodní filozofii, progress a snahu být na úplné špici v tom, co děláme. Také spolupráce s Tea Mountain mě těší a musím jejího majitele pochválit za snahu dělat věci skvěle. Skvěle vnímá zpětnou vazbu a jeho dobré jméno je jednoduše pojmem. Po měsících váhání jsem se nakonec rozhodnul podpořit i nově vznikající značku Long Feng. Její majitel je zapálený fanda do čaje a do podnikání se pustil dost odvážně. Mé počáteční pochyby byly uspokojivě vysvětleny a jsem rád, že v novém roce začne naše spolupráce naplno. Ke všem dodavatelům (a mám i další) si buduji vztah postupně a zvažuji zejména serióznost, profesionalitu, životaschopnost, lidskost a dlouhodobé aspekty. Všem poskytuji stejný obchodní model a těm, kdo nabízejí víc i nadstandartní formu spolupráce.

5/ Náš čajový lístek odráží náš důraz na služby a na spokojenost klientely. VŠE děláme pro její pohodu. Dle nás je čajovna místem relaxace po únavném dni, místem kde čas plyne jinak a člověk může na chvíli zapomenout. Obchod je postaven na myšlence "levně nakoupím - draze prodám". Služba naopak - co nejlépe uspokojím své hosty a mám nárok na zaslouženou doměnu. Proto se zaměřujeme na služby; neni možné je dělat polovičatě a čekat spokojenou klientelu.

6/ Připravujeme mezinárodní síť služeb. Čaj je naše vášeň, ale hlavní komoditou jsou služby. Jediným artiklem, který mě osobně zajímá, je čajové umění. Naše PR je striktně přes kulturu. Činnost naší společnosti nezahrnuje jenom nápoje, ale sousdřeďuje se mimo jiné také agenturní činnost v rámci umění, nakladatelství, školení, osobnostní rozvoj. Proto se náš podnik nejmenuje čajovna, ale neotéka. Protože nabízí nové pojetí služeb pro hosty a stálé členy (VIP klub).

Závěrem k našim cílům:
Já, Jiří Altior - mám rád čaj, mám rád české čajovny, jsem vděčný za rozmanitost čajové kultury. Naše společnost se moji lásku k čaji snaží zhmotnit v neotékách: momentálně té U Starého Mistra.

My, Neotea, s.r.o. - stavíme mezinárodní síť služeb jako součást projektu Mezinárodního Instutu Aplikované Kreativity. Čaj je pro nás ta nejkultivovanější a nejspolečenštější komodita. Proto ji věnujeme takovou zaslouženou pozornost.

Užívejte svátky a vychutnávejte si dobré čaje.

Jiří Altior
jiri@altior.cz
reditel@neotea.cz

PS: naše první webové stránky budou zprovozněny zřejmě k Novému roku na adrese http://www.neoteka.com
24.12.2008 22:00Jiří Altior 
Vánoční čajování
23.12.2008 10:26Evia 
jestli existuje nahoda :]
21.12.2008 08:53SLUNEČNICE 
SLUNEČNICE
16.12.2008 22:29Viktor 
Skvělá
16.12.2008 13:57Pavel 
První návštěva
14.12.2008 23:28ebik 
rychlohaiku
11.12.2008 09:53jehele 
příjemné místo
05.12.2008 23:27ebik 
Skvělá (už zase)

UPOZORNĚNÍ: veškeré příspěvky na webu Čajík vyjadřují názory čtenářů. Webmaster neodpovídá za jejich obsah. Vyhrazuje si ale právo odstraňovat ty příspěvky, které jsou v rozporu se zákonem nebo urážlivé či vulgární anebo se zjevným úmyslem někoho poškodit.

(*) - Počet reakcí na uvedený názor


Čajík 2.8 beta <> PHP 5.6.30-0+deb8u1 & MySQL 5.5.54-0+deb8u1 <> Poslední změna: 12.03.2016 <> MSIE 800×600 nahoru ^^^